Eleganckie suknie na ślub cywilny

Naprawdę nic nie stoi ma przeszkodzie, aby ślub cywilny był piękny. Po pierwsze można zorganizować ceremonię ślubną w plenerze, bo wystarczy zgoda kierownika USC. Po drugie warto wyjątkowo i pięknie się ubrać. Dotyczy to przede wszystkim sukni Panny Młodej.

Z pewnością wybór kreacji na ślub cywilny jest dosyć dowolny. Ważne jest to, aby była ona elegancka, a reszta zależy już od przyszłej Panny Młodej, jej koncepcji, gustu i upodobań. Niektóre panie decydują się na długie, wspaniałe suknie, które z powodzeniem mogłyby ubrać także na ślub kościelny. W końcu dzień zawarcia związku małżeńskiego ma być wspaniały i jedyny w swoim rodzaju. Natomiast suknia może być biała, ale wcale nie musi. Z reguły unika się zbyt ciemnych kolorów. Są one przeznaczone raczej na smutne okazje, a ślub ma być jak najbardziej radosny. Oczywiście sporo kobiet zakłada na ślub cywilny proste i niedługie sukienki. Jeśli tylko w takich właśnie fasonach czują się najlepiej, to z pewnością ich wybór jest trafny. Z pewnością można polecić sukienki z lekkich materiałów i na ramiączkach, na które można ubrać żakiet. Natomiast chodzi też o to, aby kreacja była wygodna do tańczenia, bo zwykle po ślubie cywilnym również odbywa się przyjęcie weselne. Bardzo ważne jest także wybranie odpowiednich dodatków do sukienki. Buty, torebka, biżuteria – to wszystko powinno być dopełnieniem kreacji ślubnej i stanowić z nią wspaniała całość. Dopracowany wygląd jest ważny również z takiego względu, że podczas ślubu i wesela robionych jest mnóstwo zdjęć, które będą cenną pamiątką.

Jeśli chodzi o strój Pana Młodego, to zazwyczaj jest to oczywiście garnitur. Czarny garnitur wygląda elegancko i może być używany potem podczas różnych okazji, a nawet do pracy. Koszula oraz dodatki powinny współgrać z kreacją Panny Młodej. Wówczas para będzie dobrana również wizualnie. Oczywiście wymaga to zdradzenia wcześniej przez kobietę, w czym wystąpi na ceremonii. Jednak obecnie niewiele osób wierzy w przesąd, że przyszły mąż nie powinien widzieć sukni ślubnej.